Бензема се врати во репрезентацијата на Франција и…. промаши пенал (ВИДЕО)

Карим Бензема вечерва го игра првиот натпревар во репрезентацијата на Франција по долгата пауза која ја имаше поради скандалот во кој беше вмешан со Метју Валбуена. Асот на Реал Мадрид, не се прослави на враќањето во националниот тим откако во пријателската против Велс не успеа да реализира пенал 27. минута.

 

Се вчитува...