Боатенг ја предизвикал смртта на Касиус, откриен документ за договор со молк!

Многумина беа шокирани од веста за смртта на Касија Ленхард, поранешната девојка на фудбалерот на Баерн, Жером Боатенг, пред две недели. Славната манекенка беше пронајдена мртва во нејзиниот стан и веднаш беше заклучено дека станува збор за самоубиство, кое се случи само седум дена откако таа и Боатенг раскинаа.

Касија ја обвини ѕвездата на Баерн за изневерување, додека Боатенг истакна дека таа го „принудувала“ на врска и дека имала проблеми со алкохолот.

„Се надевам дека ќе ја добие потребната помош“, рече Боатенг, а Касија им одговори на германските медиуми дека ќе ги коментира неговите изјави, но дека и треба време да „се собере“.

Германскиот магазин „Билд“ повторно пишува за смртта на полскиот 25-годишен модел и објави нови и прилично шокантни информации. Во нејзиниот стан бил пронајден документ потпишан фудбалерот на Баерн, во кој девојчето се обврзало „апсолутно да молчи“ за нејзината врска со Боатенг. Овој документ и забранува да дава какви било информации, да објавува фотографии или пораки на социјалните мрежи. И не само тоа, во истото е утврдено дека доколку е потребно, тој мора да избрише некои работи.

Во споменатиот договор, Ленхард исто така се согласила да „плати договорна казна за секое прекршување на договорот“. Висината на казната требало да ја утврди Боатенг, „по дискреција“ и, конечно, судот.

Датумот на договорот е направен на 25 јануари 2021 година. Ова всушност значи дека Жером го „купил молкот“ на својата поранешна девојка за нивната врска, а една недела подоцна тој самиот покренал многу силни обвиненија против неа, предизвикувајќи бран на интернет-омраза што на крајот ја принудило несреќната девојка да изврши самоубиство затоа што не можела да го издржи притисокот.

Еден ден по трагичната вест за нејзината смрт, Боатенг, кој беше со Баерн во Дубаи и се подготвуваше да игра во финалето на Светското клупско првенство, се врати во Германија.

Се вчитува...