„Бомба“ на Де Брујне за ново изедначување во дербито (ВИДЕО)

Откако првото полувреме помина во драмска атмосфера без многу шанси, Ливерпул и Манчестер Сити ни прередуваат фантастичен фудбал во вторите 45. минути.

Откако Мане го доведе својот тим до водство, следеше изедначување на Фоден, за ново водство на „црвените“ преку Салах, сега Кевин де Брујне со „бомба“ донесе ново изедначување на манчестерскиот клуб.

Се вчитува...