Божиновски и Адем остануваат верни на Македонија ЃП

Македонскиот прволигаш Македонија Ѓорче Петров ги продолжи договорите со Боби Божиновски и Ермедин Адем. Боби Божиновски ќе игра и во својата 41 година, што ќе биде негова 22 година во професионалниот фудбал.

Адем во Ѓорче стигна минатата сезона во која запиша 24 настапи на кои постигна четири гола.

 

 

Се вчитува...