Британката која ја совлада нашата Реџепи го освои бронзениот медал на ЛОИ во Токио

Македонската џудистка Арбреша Реџепи го заврши настапот на игрите во Токио уште во првото коло откако беше поразена од Британката, Челси Гилс.

Иако настапот во Токио го заврши уште во 1. коло за квалитетот на противничката кажува и тоа што таа на крајот успеа да биде меѓу четирите медалистки во категоријата до 52 килограми, откако успеа да го освои бронзениот медал.

Се вчитува...