Бруно со „голчиште“ ги засени двата погодока на Роналдо (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо постигна два гола во своето второ деби за Манчестер јунајтед, но и овој податок ќе биде во сенка на можеби и голот на сезоната кој го постигна Бруно Фернандеш.

Тој упати „проектил“ кон голот на Њукасл и на спектакуларен начин го матираше Вудман.

 

Се вчитува...