Брутален напад на навивачите на Милан во Атина… (ВИДЕО)

АЕК и Милан одиграа синоќа во Атина без голови на натпреварот од 4. коло во Лигата на Европа.

Пред мечот дојде и до жестоки навивачки пресметки. Хулиганите на АЕК во метрото ги дочекале ултрасите на Милан напаѓајќи ги со факли и палки. Два вагони беа комплетно уништени, а неколку навивачи на Милан завршија и повредени во болницата во Атина…

Се вчитува...