Чаир пее…Ќато, Ќато, ти си како злато (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Потег на годината…Доведи го шампионскиот тренер на Шкендија. Го стори ова раководството на Шкупи и успеа да го порази шампионот. Тимот од Чаир со Ќатип Османи на клупата ја совлада Шкендија со 2-0. Меч – мајстор беше Марин Јурина.

Напаѓачот ги заслужи аплаузите, а за Ќатип Османи беа наменети овациите. Сега победнички се размислува на Чаир.

 

Се вчитува...