Челси го претстави и третиот дрес – навивачите воодушевени (ВИДЕО)

Челси импресираше со изгледот на дресовите за новата сезона. Навивачите беа воодушевени уште на претставувањето на „домашната гарнитура“, а задоволството е присутно кај најверните на „синиот“ клуб и за третиот дрес.

Истиот има светли бои и е специјално направен за да сјае на европските вечери, велат од клубот.

Се вчитува...