Челси се изнапромашува, па доби казна од Њукасл во 94. минута (ВИДЕО)

И покрај далеку подобрата игра од противникот Челси загуби на гостувањето против Њукасл во 23. коло од Премиерлигата со 1-0, со гол во 94. минута од средбата.

Бројни шанси не искористија „сините“, посебно во второто полувреме преку Вилијам во 53. минута и Абрахам во 72. минута и во 80. минута, па некако неизбежна беше казната во 94. минута. Стрелец на голот за Њукасл беше Исак Хејдн…

Челси по 23 одиграни натпревари е на четвртата позиција на табелата со 39 бода…

Се вчитува...