Чилвел за триумф над Брентфорд и враќање на Челси на врвот (ВИДЕО)

Бен Чилвел е херојот во новата победа на Челси за враќање на врвот во Премиерлигата.

„Сините“ славеа со 0-1 на гостувањето против Брентфорд во 8. коло од најсилната англиска лига, со погодокот на Чилвел во 45. минута.

По овој триумф Челси се врати на лидерската позиција со 19 бода, еден повеќе од второпласираниот Ливерпул.

Се вчитува...