Чоло во негов стил – Минималец на Атлетико за победа над Осасуна (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид славеше со минимални 1-0 против Осасуна во мечот од 14. коло во шпанската Ла лига. Еден тврд натпревар без многу шанси кој Чоло Симеоне го реши на свој начин со минимална победа во финишот од мечот.

Херој за „душекчиите“ овојпат беше Фелипе кој победничкиот погодок го постигна во 87. минута.

 

 

Се вчитува...