Чуда се случуваат: Хари Мегваер, играч на месецот во Премиер-лигата

Хари Мегваер веќе неколку години е тема на потсмев меѓу фановите на Премиер-лигата ширум светот, но искусниот дефанзивец конечно ги дочека своите пет минути во дресот на Манчестер Јунајтед.

Тој доби  шанса од Тен Хаг по неколкуте повреди на стандардните дефанзивци, но Мегваер максимално ја искористи оваа ситуација, се наметна како лидер на одбраната на „црвените ѓаволи“, за што воедно беше избран и за најдобар фудбалер во Премиер-лигата за месец ноември.

„Црвените ѓаволи“ се надеваат дека тој ќе продолжи во ист стил и во наредниот период, додека ривалите „сеирџиски“ чекаат кога тој повторно ќе влезе во серија „киксови“ по кои беше препознатлив во последните неколку сезони.

Се вчитува...