Дали судијата Хупер го оштети Манчетер Сити? Халанд во неверие (ВИДЕО)

Фантастичниот дерби натпревар на 14. коло во Премиерлигата помеѓу Манчестер Сити и Тотенхем донесе вистински спектакл на „Етихад“ каде гигнатите ги поделија бодовите по реми од 3-3.

Но, крајниот резултат лесно можеше да биде и во полза за тимот предводен од Пеп Гвардиола доколку судијата Сајмон Хупер не прекина контра напад на „граѓаните“ во последните минути од судиското продолжение.

И покрај тоа што имаше очигледен прекршок над Ерлинг Халанд, фудбалерите на Манчестер Сити продолжија со нападот, а продолжи и самиот Норвежанец. Хупер прво покажа предност, а откако беше упатена топка кон Грилиш, судијата се одлучи да го прекине нападот и спречи изгледна акција за „граѓаните“ што наиде на голем револт кај домаќините.

Видеото од ситуацијата на социјалните мрежи го сподели и самиот Халанд во неверие.

Се вчитува...