Давид Луиз го напушта Арсенал, се сели во Бенфика!?

Давид Луиз не ги оправда очекувањата во Арсенал, па сосема извесно ова лето го напушта клубот. Неговиот договор со „топчиите“ истекнува во јуни 2021 година, па факт е дека Арсенал ќе сака да го продаде пред да замине како слободен играч.

Според најавите кариерата ќе ја продолжи во Португалија, во тимот на Бенфика.

Во Бенфика сметаат дека Луиз има доволно искуство да им помогне во борбата на сите фронтови, а за нив, без сомнение, ќе биде големо засилување.

Се вчитува...