Де Хеа одбрани два пенали, но и покрај тоа Јунајтед има негатива од два гола (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед продолжува со очајните партии под водство на Оле Гунар Солскјер. Колку е мизерен овој јунајтед покажува фактот што и покрај двата пенали кои ги одбрани Давид де Хеа во првото полувреме, „црвените-ѓаволи“ сепак имаат негатива против Ватфорд од 1-0.

Стрелец на голот за домаќините во првото полувреме беше Џошуа Кинг.

 

 

Се вчитува...