Деко ќе биде скаут на Барселона за Бразил и за Португалија

Поранешниот играч на Барселона Деко, повторно ќе се врати во клубот, но во друга улога.

Како што соопштил претседателот Жоан Лапорта, некогашниот португалски репрезентативец ќе биде скаут на тимот за Португалија и Бразил. Тој ќе има задача да бара нови таленти за „каталонците“ во овие две земји, во соработка со спортскиот директор Матуе Алемани.

Деко заедно со Рафаел Маркез и Самуел Ето, му дадоа поддршка на Лапорта за време на претседателските избори во Барселона.

Се вчитува...