Депај е стрелец на првиот гол за Барса во „ерата на Чави“ (ВИДЕО)

Мемфис Депај го постигна првиот гол за Барселона во ерата на Чави Хернандез. Легендата на шпанскиот фудбал вечерва против Еспањол го има дебито на клупата на каталонскиот гигант.

По првото полувреме кое помина без голови, во вториот дел домаќините стигнаа до водство против омразениот ривал со голот на Мемфис Депај од пенал во 48. минута. Холанѓанецот ќе остане запишан во историјата како стрелец на првиот гол под тренерската палка на Чави.

 

 

Се вчитува...