Џерард воведува строгост во Вила: Забранил газирани пијалоци, пудинг, чоколадо, кечап…

Новиот менаџер на Астон Вила, Стивен Џерард воведува строгост во тимот откако вовел неколку забрани за конзумирање меѓу играчите.

41-менаџер им забранил на фудбалерите газирани пијалоци, сосови, пудинзи, чоколадо. Исто така Џерард забранил и кечап, мајонез но и сите останати сосови.

Сепак, на играчите на ден пред натпреварите им е дозволено да јадат десерт за да добијат енергија.

Се вчитува...