Џиџи се врати на тренинзите на Вардар, пред клучниот меч со Силекс (ФОТО)

Никола Илиевски – Џиџи победувајќи го коронавирусот повторно се врати на тренинзите на најтрофејниот македонски клуб.

Тренерот на Вардар, по подолго време борба и победа над Ковид-19, се врати на обврските во тимот во желбата до крај да се помогне во битката за опстанок.

Пред вардарци викендов е можеби најважната битка за опстанокот, гостувањето во недела против Силекс во Кратово.

Се вчитува...