Ди-џеј Стеван Јоветиќ: Турбофолк „грми“ во соблекувалната на Монако (Видео)

Францускиот шампион Монако во саботата забележа нова победа во домашното првентсво, откако шест пати ја затресе мрежата на Гингамп, а по мечот расположените фудбалери на „кнезовите“ во соблекувалната се забавуваа со турбофолк.

Изборот на музика беше на црногорскиот репрезентативец Стеван Јоветиќ, а на соиграчите очигледно им се допадна жанрот, гледајќи според видео снимката која Радамел Фалкао ја сподели својот „Инстаграм“ профил.

https://www.instagram.com/p/BbDIx0dDMOY/?taken-by=radamelfalcaog

Се вчитува...