Дибиров го предводи дрим-тимот на ЛШ

Вардар извојува извонредна победа над Рајн-Некар Левен, a Тимур Дибиров за своето одлично издание во Манхајм сосема заслужено се најде во „дрим-тимот“ на единаесеттото коло во Лигата на шампионите.

Русинот постигна седум погодоци од девет обиди и беше избран за најдобро лево крило оваа рунда во елитното европско натпреварување, а друштво на Дибиров во овој дрим-тим му прават асови како Абало, Јурецки, Жерар…

ДРИМ-ТИМ НА 11. КОЛО ВО ЛШ

ЛЕВО КРИЛО: Тимур Дибиров (Вардар)

ЛЕВ БЕК: Михал Јурецки (Кјелце)

СРЕДЕН БЕК: Барис Пукхуски (Мотор)

ДЕСЕН БЕК: Иван Сршен (Загреб)

ДЕСЕН БЕК: Лук Абало (ПСЖ)

ПИВОТ: Јан Колбахер (Рајн-Некар Левен)

ГОЛМАН: Винсан Жерар (Монпелје)

Се вчитува...