Дибиров со најатрактивниот гол на месецот во СЕХА-лигата (ВИДЕО)

Тимур Дибиров е автор на најтрактивниот погодок на месецот во СЕХА регионалната лига.

Русинот беше одличен на дуелот против новосадска Војводина. Токму еден од головите од тој натпревар се најде на врвот на листата на најубави во СЕХА лигата за месец април. Во Топ 5 изборот се најдоа и Халил Јагањац, Страхиња Станковиќ, Олександр Касаи и Педро Пачеко…

Се вчитува...