Добра група за Еурофарм Пелистер во Лигата на Европа

Ракометниот вицешампион на Македонија, Еурофарм Пелистер ги доби противниците во групната фаза во новата сезона од Лигата на Европа. Денешната ждрепка одлучи битолчани да се најдат во групата Д заедно со екипите на Татабања, АЕК, Спортинг Лисабон, Ним и Шафхаузен.

Поволна ждрепка за македонскиот тим бидејќи успеа да ги избегне тимовите од шпанското првенство и германската Бундеслига, како и квалитетни противници како Нант на Кирил Лазаров, но и португалска Бенфика која го елиминираше Рајн Некар Левен.

 

Се вчитува...