Добра вест за Гвардиола – Се враќа Де Бруин

Одлични вести за стратегот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола. Еден од најдобрите фудбалери за врска, Белгиецот Кевин де Бруин ќе биде во конкуренција за настап на мечот против Кристал Палас во Премиер-лигата.

Одличниот Белгиец заработи повреда на препоните на мечот против Евертон кој се одигра на 28. септемви, и оттогаш е надвор од стројот.

Одлична вест за Гвардиола е и враќањето на Џон Стоунс кој поради повреда на месецот надвор од терените е повеќе од еден месец.

Се вчитува...