Добредојде дома: Мартин Одегард е нов играч на Арсенал (ВИДЕО)

Мартин Одегард и официјално е нов фудбалер на Арсенал откако лондонскиот тим го потврди ангажманот на играчот кој вториот дел од претходната сезона ја помина на позјамица на „Емирати“.

Репрезентативецот на Норвешка во Лондон пристигнува од редовите на Реал Мадрид, трансфер вреден речиси 40 милиони евра, а на „црвено-белиот“ дрес ќе го носи бројот осум.

Се вчитува...

buy windows 11 pro test ediyorum