Дончиќ може и седнат да прави „магија“ (ВИДЕО)

Лука Дончиќ го водеше својот Далас Маверикс до победа против Феникс Санс и намалување на серијата на (2-1) во полуфиналето во Запдната конференција.

Дончиќ беше и повеќе од расположен за игра, а од трипл-дабл го делеше само една асистенција. Интересен момент се случи кога тој се најде на подот, а и во седната позиција успеа да направи маестрална асистенција.

 

Се вчитува...