Дончиќ од првиот финален меч доби голема гребнатинка за споредба со лик од Војна на ѕвездите (ВИДЕО+ФОТО)

Голден Стејт се одбрани од Лука Дончиќ во првиот финален натпревар од западната конференција, но како може да се види на лицето на Словенецот. Имено, уште во првата четвртина асот на Далас доби удар по лицето од стана на Ендри Вингинс кој му остави голема гребнатинка.

По натпреварот Лука Дончиќ беше запрашан дали го боли лицето, а тој одговори дека е добро и сега изгледа поопасно. Интересно, ЕСПН го спореди со Кило Рен, еден од главните ликови од серијалот Војната на ѕвездите.

Се вчитува...