Еден од головите на Лазаров се најде во изборот за најубави на рундата во ЛЕ (ВИДЕО)

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров и неговиот Нант стигнаа до триумф над ГОГ од 27-24 во 3. коло од новата сезона во најмасовното европско ракометно натпреварување, Лигата на Европа.

Лазаров беше стрелец на четири гола во победата на неговиот тим, а токму еден од нив го зазема петтото место на листата за најубави на рундата во Лигата на Европа.

Најубавите голови на рундата можете да ги погледнете на следниот линк. 

Се вчитува...