Еден од најталентираните македонски голмани пред потпис со Рио Аве

Откако неколку дена беше на тренинзи во португалскиот гигант Порто, еден од најталентираните македонски голмани Васко Василев во следните денови ќе потпише за Рио Аве, дознава ЕКИПА.

Василев (18) е член на Црвена Звезда, беше приклучен низ тренажен процес во Порто пред еден месец, а сега друг португалски тим го забележа неговиот талент и ќе го ангажира.

Василев е стандарден член на македонската репрезентација до 19 години. Трансферот во Португалија доаѓа само како потврда за талентот и квалитетот на овој голман, кој треба да биде иднината на македонскиот фудбал.

 

Се вчитува...