Ефектен гол на Марио Крстовски – „пандевци“ водат во Ѓорче Петров (ВИДЕО)

Академија Пандев води уште во првата фаза од натпреварот против Македонија ЃП на гостински терен во Ѓорче Петров во првиот натпревар од 25. коло во Првата македонска фудбалска лига.

По неколкуте нафрлања од левата страна, Марио Крстовски ефектно со глава стрелаше од десеттина метри за водство од 1-0…

Се вчитува...