ЕКИПА 1Х2: АНГЛИЈА – сите отсутни фудбалери во Премиер-лигата

ЕКИПА помага при одлучувањето на кои натпревари да се типува, со информации поврзани со играчкиот кадар на екипите од најсилните лиги во светот.

Ова е листата на сите отсутни фудбалери во Премиер-лигата, кои нема да настапат викендов на натпреварите од елитното англиско фудбалско друштво.

8.11.2019 (Петок) 

НОРВИЧ – ВАТФОРД 

Норвич: Клосе, Цимерман, Ханли.

Ватфорд: Кина, Качарт, Велбек, Клеверли.

9.11.2019 (Сабота) 

ЧЕЛСИ – КРИСТАЛ ПАЛАС 

Челси: Рудигер, Лофтус Чик,  Баркли, Маунт, Ван Гинкел.

К. Палас: Сакхо, Куате, Кејхил, Викам, Таунсенд, Мекартур.

БАРНЛИ – ВЕСТ ХЕМ 

Барнли: Гудмундсон, Дринквотер, Вуд.

Вест Хем: Фабијански, Вилшир, Антонио, Рид.

ЊУКАСЛ – БУРНЕМАУТ 

Њукасл: Лонгстаф, Ричи, Шар, Лежен.

Бурнемаут: Сурман, Лерма, Брукс, Гослинг, Даниелс, Станислас.

САУТЕМПТОН – ЕВЕРТОН 

Саутемптон: Бертранд, Соареш.

Евертон: Андре Гомеш, Гбамин, Дуарте, Делп.

TОТЕНХЕМ – ШЕФИЛД Ј. 

Тотенхем: Лјорис, Ламела, Фертонген.

Шефилд: Еган.

ЛЕСТЕР – АРСЕНАЛ 

Лестер: Џејмс.

Арсенал: Џака, Себалјос.

3.11.2019 (Недела) 

MАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД – БРАЈТОН

Манчестер: Баи, Туанзебе, Матиќ, Погба, Шо, Јанг, Мектоминај, Гомеш, Линделоф.

Брајтон: Вебстер, Жуниор, Изкиердо.

ВУЛВЕРХЕМПТОН – АСТОН ВИЛА 

Вулверхемптон: Боли, Гибс-Вајт.

Астон Вила: Пелетеиро, Гилберт, Јота, Грилиш.

ЛИВЕРПУЛ – МАНЧЕСТЕР СИТИ 

Ливерпул: Матип, Шаќири, Хендерсон, Клајн.

Манчестер Сити: Сане, Зинченко, Касканте, Силва, Мораеш, Лапорт, Едерсон.

Се вчитува...