ЕКИПА 1Х2: Повредени и казнети играчи во Шпанија

Поголемиот дел од тренерите во Ла лига се соочуваат со проблеми во пресрет на продолжението од сезоната во елитното шпанско фудбалско друштво.

Петок, 22 ноември

ЛЕВАНТЕ – МАЈОРКА 

Леванте: Кабасо, Рочина, Лопез, Тоњо, Олазабал, Пиер, Дукуре.

Мајорка: Баба, Агбењу, Седлар, Рахман, Кучо.

Сабота, 23 ноември

ЛЕГАНЕС – БАРСЕЛОНА

Леганес: Рецио, Родригез, Наваро, Перез, Шимановски.

Барселона: Роберто, Ракитиќ, Семедо, Алба.

БЕТИС – ВАЛЕНСИЈА 

Бетис: Федаи, Телјо, Гарсија, Мартин, Карвалјо, Лопез, Каптум, Гереро.

Валенсија: Коста, Кондогбија, Морено, Диакаби, Черишев, Собрино, Солер, Кокелан, Гуедеш, Пицини.

ГРАНАДА – АТЛЕТИКО МАДРИД 

Гранада: Санчез, Солдадо, Силва, Брајс, Диаз, Лозано.

Атлетико Мадрид: Нигуез, Парти, Савиќ, Коста, Хименез, Жоао Феликс, Врсалјко, Гарсе.

РЕАЛ МАДРИД – РЕАЛ СОСИЕДАД 

Реал Мадрид: Родригез, Јовиќ, Марсело, Начо, Асенсио.

Реал Сосиедад: Мерино, Залдуа, Порту, Одегар, Илјараменди.

Недела, 24 ноември

ЕСПАЊОЛ – ХЕТАФЕ 

Еспањол: Гомес, Калери, Пуадо, Пјати.

Хетафе: Ниом, Бергара, Манојловиќ, Антуњес, Дидиу.

ОСАСУНА – АТЛЕТИК БИЛБАО 

Осасуна: Ојер, Хернандез, Кастелјано, Мартинез, Видал, Ибањез, Мартинез, Барха.

Атлетик Билбао: Муниаин, Берчиче, Сансе, Адуриц, Ечеберија.

ЕИБАР – АЛАВЕС 

Еибар: Оливеира, Дијаз, Рами.

Алавес: Ману Гарсија, Лагуардија, Вакасо, Ели.

ВИЛЈАРЕАЛ – СЕЛТА ВИГО 

Вилјареал: Албиол, Екамби, Асенхо, Морено, Морланес, Гуера, Сориано.

Селта Виго: Бјанко, Хунка, Аспас, Рафиња, Санти Мина, Беву, Васкез, Хернандез.

ВАЛЈАДОЛИД – СЕВИЛЈА 

Валјадолид: Санчез, Плаза, Салису, Фернандез.

Севилја: Окампос, Карицо.

Се вчитува...