ЕКИПА 1Х2: ШПАНИЈА – сите отсутни фудбалери во Ла лига

ЕКИПА помага при одлучувањето на кои натпревари да се типува, со информации поврзани со играчкиот кадар на екипите од најсилните лиги во светот.

Ова е листата на сите отсутни фудбалери во Ла лига, кои нема да настапат викендов на натпреварите од елитното шпанско фудбалско друштво.

8.11.2019 (Петок) 

РЕАЛ СОСИЕДАД – ЛЕГАНЕС 

Реал Сосиедад: Одегард, Муњоз, Елустондо, Пардо, Илјараменди.

Леганес: Силва, Наваро, Перез, Шимановски.

ЕКИПА помага при одлучувањето на кои натпревари да се типува, со информации поврзани со играчкиот кадар на екипите од најсилните лиги во светот.

Ова е листата на сите отсутни фудбалери во Ла лига, кои нема да настапат викендов на натпреварите од елитното шпанско фудбалско друштво.

9.11.2019 (Сабота) 

АЛАВЕС – ВАЛЈАДОЛИД  

Алавес: Вакасо, Пина, Ели.

Валјадолид: Фернаднез, Мартинез, Ануар, Еметерио, Санчез.

ВАЛЕНСИЈА – ГРАНАДА 

Валенсија: Черишев, Собрино, Солер, Кокелан, Гуедеш, Пицини.

Гранада: Солдадо, Гоналонс, Монторо, Лозано.

ЕИБАР – РЕАЛ МАДРИД 

Еибар: Диаз, Рамис, Кореа.

Реал Мадрид: Марсело, Хамес, Бејл, Начо, Асенсио.

БАРСЕЛОНА – СЕЛТА ВИГО 

Барселона: Алба, Артур, Суарез.

Селта Виго: Рафиња, Санти Мина, Буве, Васкез, Хернандез.

10.11.2019 (Недела) 

МАЈОРКА – ВИЛЈАРЕАЛ 

Мајорка: Севилја, Седлар, Баба, Цучо.

Вилјареал: Морено, Морланес, Гуера, Сориано.

АТЛЕТИК БИЛБАО – ЛЕВАНТЕ 

Атлетик Билбао: Кабрера, Ечеберија, Гурузета.

Леванте: Рочина, Лопез, Тоњо, Олазабај, Пиер.

АТЛЕТИКО МАДРИД – ЕСПАЊОЛ 

Атлетико Мадрид: Хименез, Феликс, Савиќ, Врсалјко, Гарсе.

Еспањол: Калери, Пуадо, Пјати.

ХЕТАФЕ – ОСАСУНА 

Хетафе: Кабрера, Бергара, Манојловиќ, Антуњес, Диеду.

Осасуна: Авилја, Навас, Адриан, Ибањез, Мартинез, Барха, Гарсија.

БЕТИС – СЕВИЛЈА 

Бетис: Жоакин, Хави Гарсија, Мартин, Карвалјо, Лопез, Каптум, Гереро.

Севилја: Жил, Бањега, Карицо.

Се вчитува...