ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

К. Палас – Евертон                2

Последните два меча во Лондон меѓу Палас и Евертон завршиле без голови, но овојпат разврската би требало да биде поинаква. „Карамелите“ значително се засилија во текот на летото, го зацврстија средниот ред со Алан и со Дукуре, во Хамес Родригез добија креатор каков што досега немале во тимот, па неслучајно по првите две кола составот на Карло Анчелоти има  максимални шест бода.

Палас изненади со одличната партија и победата на „Олд Трафорд“ минатиот викенд, но тешко е да се поверува дека такво издание ќе може да биде повторено од страна на избраниците на Рој Хоџсон. Домаќините имаат проблеми со одбранбената линија поради повредите на Ван Анхолт, Кејхил и Томкинс, нешто што Евертон дефинитивно може и знае како да го искористи.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

ВБА – Челси                            2 и 3+

Аугсбург – Борусија Д.         2 и 2+

Борусија М. – У. Берлин      1 и 2+

Осијек – Горица                     1

Се вчитува...