ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Недела вообичаено носи богата понуда во билтените од обложувалниците…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Сампдорија – Парма              1

Сампдорија заигра многу подобро откако Клаудио Раниери седна на клупата на оваа екипа. По победата над Удинезе и ремито со Аталанта на последните две домашни средби, Самп денеска го пречекува тимот на Парма во обид да стигне до три бода и да побегне од опасната зона.

Парма игра добро, се наоѓа на одличното осмо место на табелата, но тешко дека овој тим може да се вмеша во трката за висок пласман. Бодовите се многу позначајни за домашниот тим, кој со мотивирана игра би требало да стигне до цел плен.

Ланскиот дуел меѓу овие два тима заврши со победа на Сампдорија од 2-0.

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Унион Берлин – Келн          1

Мускрон – Стандард             3+

Ол. Марсеј – Бордо                1

Базел – Сион                            1и3+

Вердер – Падерборн              1

Се вчитува...