ЕКИПА ТВ – Кој си знае, си знае – Ќириќ го погоди светскиот фудбалски шампион

Во серијалот „Мундијалски разговори“ на ЕКИПА ТВ најуспешен беше поранешниот репрезентативец, Саша Ќириќ. Неговата проценка дека Франција игра најдобар фудбал и дека ја заслужува титулата се оствари. Му се оствари и предвидувањето за француско-хрватско финале.

Се вчитува...