Елмас асистира, Калјехон погодува за Наполи (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас е стартер за Наполи на мечот против Спал и забележа асистенција во првото полувреме. Тој одлично го пронајде Хозе Калјехон во 36.минута, а шпанскиот интернационалец донесе водство за „наполитанците“ од 2-1.

Се вчитува...