Елмас и Ристовски со “Бисер балкански” и на аеродром во Тбилиси (ВИДЕО)

Прославата на македонските херои продолжува. Елмас и Ристовски со „Бисер балкански“ го слават историскиот настап на Европското првенство и на аеродромот во Тбилиси. За потсетување Македонија со голот на Горан Пандев ја совлада Грузија со 0-1 и се пласираше на Еврошампионатот.

Се вчитува...