Ериксен е следната „кралска мисија“ и ќе чини 113 милиони евра

Реал Мадрид успеа да го купи белгискиот интернационалец Еден Азар од Челси, но има уште една голема желба од Премиер – лигата. „Кралевите“ сакаат да го ангажираат и Данецот Кристијан Ериксен од Тотенхем и за тоа се подготвени да платат 113 милиони евра.

Одличниот играч за врска најави дека дојде времето за заминување од Лондон и даде знак за понудата што треба да ја достави Реал Мадрид до раководството на Тотенхем.

„Чувстувам дека е момент за нешто ново во мојата кариера“, изјави Ериксен, а медиумите го поврзаа со трансфер во Реал Мадрид.

 

Се вчитува...