Естонците го одработија официјалниот тренинг пред утрешниот меч во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Репрезентацијата на Естонија го одработи попладнево официјалниот тренинг на арената „Тодор Проески“ пред утрешниот натпревар од Лигата на нации против Македонија кој стартува од 15 часот.

Естонскиот селектор сервираше главно полесен тренинг за избраниците, колку да се почувствува амбиентот на нашиот најголем стадион.

 

Се вчитува...