Естонците нервозни, секако имаше зошто, добиваа картони и по мечот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонија ја продолжи низата натпревари без пораз, осум по ред од оној пораз од Австрија пред точно една година. Со триумфот од 2-1 против Естонија во Скопје си го трасираше патот кон првото место и во новата сезона од Лигата на нации, за разлика од Естонците кои осамнуваат на последното место во групата.

Па, очекувана нервоза меѓу естонските репрезентативци кои и по крајот на натпреварот  на „Тодор Проески“, поради реакциите кон судиската тројка, добиваа жолти картони.

 

 

 

Се вчитува...