Евро-гол на Игуаин за почеток на ЛШ во 2018 година (видео)

Гонзало Игуаин е стрелец на првиот гол во Лигата на шампионите во 2018 година, откако Аргентинецот по неполни две минути му донесе водство на Јувентус во пресметката со Тотенхем. И не „обичен“, туку вистински евро-гол, откако овој мајстор на фудбалската игра со волеј удар по центаршутот на Пјаниќ го матираше Љорис.

Се вчитува...