Еврогол за паметење: Рашфорд носи водство на Јунајтед во „битката за Манчетер“

Манчестер Јунајтед прв дојде во водство ан големото дерби на гостински терен против Манчестер Сити откако Маркус Рашфорд постигна гол за паметење со кој ги замолкна домашните фанови на „Етихад“.

„Граѓаните“ имаа целосна доминација до таа осма минута кога една долга топка стигна до Бруно Фернандеш, капитенот на „црвените ѓаволи“ само одигра повратна до Рашфорд, кој со маестрален удар од повеќе од 20 метри го матираше голманот Едерсон.

Мајсторскиот погодок на Маркус Рашфорд можете да го погледнете на ОВОЈ ЛИНК.

Се вчитува...