„Фараонот“ Салах со „танц“ го носи Ливерпул до ново водство (ВИДЕО)

Ливерпул и Манчестер Сити ни прередуваат фантастично второ полувреме на „Енфилд“. Откако Мане во 59. минута го доведе својот тим до водство, а Фоден изедначи десет минути подоцна, Мохамед Салах со „танц“ во шестнаесетникот носи ново водство за „црвените“.

Се вчитува...