Фарски Острови со главно „домашен“ состав доаѓа во Скопје

Селекторот на репрезентацијата на Фарски Острови Хенан Ериксон, го објави списокот на фудбалери, со кои ќе допатува во Скопје на пријателски натпревар против Македонија на 27. март.

На списокот на селекцијата се најдоа дури 15 играчи од домашниот шампионат. Дури пет играчи се од Клаксвик, четири од Торшавн.

СОСТАВОТ НА ФАРСКИ ОСТРОВИ:

Се вчитува...