Федерер му беше носач на вода на Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Роџер Федерер завчера официјално ја заврши кариерата со мечот во двојки со Рафаел Надал на „Лејвер купот“. Сепак, тој остана во тимот на Европа како поддршка за играчите кои што настапуваат во следните два дена.

Интересна ситуација се случи на вчерашниот меч меѓу Новак Ѓоковиќ и Френсис Тиефо. Имено, на една од паузите меѓу гејмовите Швајцарецот немаше никаков проблем како едно од децата да му носи вода на својот голем ривал и пријател.

 

Се вчитува...