Фергусон: Многу сум возбуден… Искрено, не можев да го замислам Роналдо во дрес на Сити

Сер Алекс Фергусон беше пресреќен по победата на неговиот Манчестер јунајтед над Њукасл од 4-1 во првиот натпревар откако член на тимот од „Олд трафорд“ е Кристијано Роналдо. Тој беше еден од главните виновници за победата со два гола, а легендарниот стратег по мечот откри тајни околу преговорите за потпис на Португалецот.

„Возбуден сум како и сите. Многу луѓе беа вклучени во трансферот, а помогнав и јас затоа што знаев дека Роналдо сака да се врати. Не би рекол дека сум емотивен, но за мене е возбудување и олеснување што е така, зашто не би можел да го замислам во дресот на Манчестер сити“, вели Фергусон.

Се вчитува...