Фергусон со критика до Солскјер заради Роналдо

Легендарниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон, го критикуваше Оле Гунар Солскјер по натпреварот во Премиер лигата со Евертон. Јунајтед одигра нерешено (1:-1) на „Олд Трафорд“ со тимот од Ливерпул, а екс-тренерот на „црвените ѓаволи“ смета дека Кристијано Роналдо мораше да биде во стартниот состав.

Триесет и шестгодишниот Роналдо влезе во игра во 57. минута, а на оваа тема легендарниот Фергсон зборуваше со пзонатиот ММА борец Нурмагомедов.

„Противниците видоа дека Роналдо не игра“, рече Фергусон во разговор со поранешниот ММА шампион, Хабиб Нурмагомедов. „Влезе во игра во второто полувреме“, одговори рускиот борец. Знам, но секогаш треба да ги ставите своите најдобри играчи во стартниот состав“, потенцираше Фегусон.

Се вчитува...