Фермин Лопез е доволен Барселона да се справи со „фенерџијата“ (ВИДЕО)

Барселона сосема очекувано триумфираше со 0-2 на гостувањето против „фенерџијата“ Алмерија во 36. коло од Ла Лига.

Каталонскиот тим се обидува до крајот на сезоната да ја зачува втората позиција на табелата, па успеа вечерва да дојде до планираните три бода победувајќи со двата гола на 21-годишниот Фермин Лопез.

Лопез најпрво погоди во 14. минута, а вториот го постигна во 67. минута.


Standings provided by Sofascore

Се вчитува...